Sinem UĞURGÜN Kimdir?

sinem uğurgün
1980 Bursa doğumlu Sinem Uğurgün, ortaokul ve lise öğrenimini Bursa Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır.

2002 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi gazetecilik bölümünden mezun olan Uğurgün, üniversitedeki öğrenim hayatı sırasında Bursa Hakimiyet ve Sabah Gazetesi İstanbul Merkez'de staj görmüş; son sınıfta iken Messe Frankfurt İstanbul'da part time çalışan olarak iş hayatına giriş yapmıştır. Mezuniyetin hemen ardından ise Çelik Palas Bursa managed by Swissotel Hotels and Resorts'de satış ve pazarlama asistanı olarak göreve başlamıştır. Kısa bir süre sonra satış yetkilisi pozisyonuna yükselmiş; iş hayatındaki üçüncü yılında satış müdürlüğü görevini yürütmeye başlamıştır.

2005 yılının sonunda Aroma Meyve Suları'ndaki halkla ilişkiler müdürlüğü pozisyonuna geçmiş; şirketin yeni yapılanması doğrultusunda halkla ilişkiler bölümünü kurmuştur.

2006-2007 döneminde basında en iyi proje uygulaması dalında,

2007-2008 döneminde ise basında en iyi içecek reklamında Kırmızı/Basında En İyiler Reklam ödüllerini almıştır.

2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okul tarafından düzenlenen Siyaset Okulu sertifika programını tamamlamış; yine aynı yıl Aroma'daki çalışma hayatına devam ederken, Bournemouth Business School International'da üç ay süren pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler sertifikalı eğitim programına katılmıştır. Aynı dönemde The Art University College at Bournemouth'da iç dizayn sertifika programını tamamlamıştır.

2011 yılında pazarlama iletişimi müdürü olarak Hilton Bursa Convention Center & Spa ve Hampton by Hilton Bursa otellerininin açılış ekibine katılmıştır.

2013 yılında kurumsal satış ve pazarlama müdürlüğü pozisyonuna atanmış; bir süre bu görevi yürüttükten sonra,

2014 yılında kendi firması Sinem Uğurgün PR – İletişim ve Etkinlik Hizmetleri'ni kurmuştur. Bugüne kadar sektörel, profesyonel ve kişisel gelişim konularında pek çok sertifikalı eğitim programına katılan, İngilizce ve Almanca bilen Uğurgün , London School of Business and Finance'de Pazarlama MBA yapmaktadır. Bursa Halkla İlişkiler ve Filarmoni Derneği'nin aktif üyesi olup, Bursa Karagöz Lions Kulübü'nün 2014-2015 Hizmet Dönemi başkanıdır.

sinem uğurgün pr
© Sinem Uğurgün PR İletişim ve Etkinlik Hizmetleri